3. Marmaris Kısa Film Festivali Ön Jüri Kararı9-14 Ekim 2018

 

3. Marmaris Kısa Film Festivali, Kısa Film Yarışması, ön elemeyi geçen finalist filmlerin seçilebilmesi için Festival komitesi tarafından,  Öğretim Görevlisi Bülent Özkam başkanlığında, Yönetmen Alper Şen ve Sinema Yazarı, Kameraman Hayri Çölaşan Ön Jüri Üyesi olarak görevlendirilmiştir.

Festival şartnamesi ve katılım kurallarına uygun olan filmler titiz bir şekilde izlenerek değerlendirmiş ve oy birliği ile Finalist olan ve festival gösterim seçkisine alınan filmler aşağıdaki gibi alfabetik olarak belirlenmiştir.

 

Liselerarası Finalist

Bez – Deniz Ünsal

Düş Yüzeyi – Ahmet Faruk Arslan

Felek – Kemal Karabay

Küfe – Ayça Aliustaoğlu

Kürk – Batuhan Çelik

The Big Plays – Efe Dere

 

Animasyon Dalı Finalist

Evcilik – Cenk Köksal, Özgül Gürbüz

Hanim Hanım'ın Acayip Hayatı – Buse Erel

İstasyon – Serdar Çotuk

Kutu – Merve Çirişoğlu Çotur

Vadi – Can Erkan, Salih Toprak

 

Belgesel Dalı Finalist

Ağaçeriler / Tahtacı Türkmenleri – Elif Ertürk

Balat'ın Şekerlileri – Barış Orta, Serap Günkara

Başka – Nesime Karateke

Hayat Nöbeti – Peyami Sefa Altıntaş

Kafes – Anıl Bayrak, Fatema Khawari

Kar Gören Çay – Oğuzhan İhtiyar

Kırmızı – Abdurrahman Demir

Naatra – Zeynep Altay

Tedirgin Güvercinler – Zeynep Danışman

Uzaktaki Kadın – Özgür Demirci

Üçyüzbir – Alican Mansuroğlu

 

Deneysel Dalı Finalist

Alelade – Abdullah Harun İlhan

Arkhe – Ahmet Yaşar

Kör Baykuş – Rohan Türk

Lâl – Cemre Yılmaz

Mr Lonely And Your Soul – İlhami Tunç Gençer

Sanat Sessizliği – Yiğit Küçükkibar

Seabird – Ece Kınacı

Tıkanma – Burkay Doğan

 

Kurmaca Dalı Finalist

12 Saat – Ercan Selim Öngöz

3,5 Lira – Hasan Ali Kılıçgün

İki Parça – Murat Uğurlu

Bang Bang – Gülsüm Güler Özen

Benim, Yalnızlık Aleti – Can Eren

Beyoğlu Sineması – Ömer Ferhay Özmen

Dem – Yalçın Demirağ

Doğu Yakası – Harun Durmuş

Elene – Sezen Kayhan

Güney Kutbu – Emin Akpınar

Hastabakıcı – Soner Sert

Hediye – Murat Akser

Kayıp – Didem Avkan Gültekin

Kefaret – Ali Kışlar

Mümkün Hayatların En Güzeli – Derin Biricik

Oyun İçinde Oyun – Suat Eroğlu

Penaber – Ramazan Kılıç

Scrabble - Merve Gezen

Siyah Çember – Hasan Can Dağlı

Toprak – Onur Yağız

Yedi Gün Yedi Gece – Ali Bozan

 

GÖSTERİM SEÇKİSİNE HAK KAZANAN FİLMLER

 

Animasyon Dalı Gösterim Seçkisi

Altın Gelecek - Gökhan Cılam

Karar – Ramazan Kaba

Mor Rüyalar – Murat Saygıner

Orman Masalı – Şenol Çöm

Pipimin Yarısı – Atılım Kozmonot

Pireler ve İnsanlar – Serkan Uzunyol

Saklı – Birnur Karatimur Çutsay

Yatay Dikey – Birnur Karatimur Çutsay

 

Belgesel Dalı Gösterim Seçkisi

1.5 Metre – Ali Ergül

683 – Canberk Şimşek

Aktör – Çağatay Çelikbaş

Bademler – Caner Özarslan

Bıraktığın Yerden – Volkan Güney Eker

Bulutların Ardında – Fatih Ertekin

Hayat Güzeldir – Özer Kesemen

Hekim – Yavuz Üçer

Işığın Ruhu – Umur Dağlı

İsterdim – Hasan Erdoğmuş

Kameralı Çocuklar – Evrim İnci

Kamyon – Burak Türten

Koncolos – Savaş Yavuz

Kule – Ali Araz

Menderes Kıyısında – Mehmet Can Mıcık

Son Vardiya / Serseriden Sonra – Mert Cemal Pekşan

Yaban – Volkan Budak

 

Deneysel Dalı Gösterim Seçkisi

Ahdar (Green) – Turan Kubulay

C.O.D. - Onur Doğan

Darı – Ömür Yıldırım

Gör, Hisset, Farkına Var – Şenay Ertorun

I Know My Murderer – Arif Akdenizli

İçerdekiler – Suat Şenocak

Kobay – Büşra Eryiğit

Önce Çocuklar Ve Kadınlar – Engin Türkyılmaz

Silüet – Mahmut Korkmazgöz

Sisifos – Yusuf Emre Yalçın

Tablo – Mert İnan

Uzlaşı – Koray Tanrıverdi

Vahşi Zevkler – Halil Yetiş

 

Kurmaca Dalı Gösterim Seçkisi

20.58 – Alper Kot
Abiye – Doğuş Algün
Abrigoz – Erinç Durlanık, Deniz Uymaz
Anadolu'da Carmen Ruhu – Yusuf Oranlı, Emre Kızılçim
Anomali – Ali Rıza Bayazıt
Av Dönüşü – Recep Çavdar
Balon – Mehmet Oğuz Yıldırım
Bastet – Mehmet Çağatay Honça
Birinci Tekil Şahıs – Mehmet Gülkanat
Cemile'nin Takıntısı – Deniz Özden
Cumartesi Düşü – Alper Kızılboğa
Kapan – Korhan Günay
Kimi Sevsem Çıkmazı – Alper Tunel
Koridor – Hikmet Kerem Özcan
Kot Farkı – Ayris Alptekin
Kozalak – Bawer Aydın
Kuyu – Garip Çelik
Kuyu – Rıdvan Yavuz
Lütfi – Cahit Kaya Demir
Mağrib – Ferhat Zengin, Bahadır Kapır
Maide – Özgür Cem Aksoy
Mutlu Kedi – Umut Heval Çerkes
Rok – Saif Hamad
Sabah Ezanından Hemen Sonra – Ahmet Cevat Sönmez
Seneye – Hasan Gündüz
Shadow Recai – İbrahim Bulut Yıldızlı
Sokak – Fırat Şaka
Xeribi (Gurbet) – Mervan Serhat Sarışın
Yeryüzündesin. Bunun Bir Tedavisi Yok – Umut Beşkırma
Yumurta – Muaz Güneş, Emrah Doğru
Yüksek Kalori – Mehmet Tığlı

Copyright © Marmaris Uluslararsı Film Festivali | Tüm hakları saklıdır.
Konya Web Tasarım, Tuyan Tasarım ve Reklam Ajansı